رتبه برتر شدن در یک سال واقعیت یا توهم؟

من به پایه دوازدهم رسیدم و تا الان اصلاً نتونستم برای کنکور خوب درس بخونم. الان هم که واقعاً دیگه برای درس خوندن دیره! من اصلا نمیتونم موفق بشم. رتبه برتر شدن در یک سال شدنیه؟ یا فقط مشاورها برای دادن انگیزه بیخود اینطوری حرف میزنن؟ واقعا من میتونم با یک سال تلاش درست درمون به موفقیت برسم؟ یا اینکه چون رقبای من دو سال قبل رو کامل تلاش کردن من نمیتونم به اون ها برسم؟ برای اینکه به این سوالات درست و اصولی و منطقی پاسخ بدیم در ادامه با ما همراه باشید.

میشه توی یک سال رتبه برتر شد؟
میشه توی یک سال رتبه برتر شد؟

میشه در یک سال رتبه برتر شد؟

در جواب این سوال شما باید بگم که بله رتبه برتر شدن در یک سال شدنیه. اما با سه شرط مهم و اساسی: این سه شرط چه چیزهایی هستند؟

اولین شرط ساعت مطالعاتی کافیه.وقتی ما تنها یک سال زمان داریم زمانی برای تلف کردن و بازیگوشی وجود نداره. بلکه باید امسال رو کامل درس بخونیم و درس خوندن ما کیفیت و کمیت مناسبی داشته باشه.

دومین شرط شروع به موقع برای مطالعه درسه.ما وقتی تنها یک سال برای مطالعه درس زمان داریم، قرار نیست این کار رو به تعویق بندازیم، از تابستان به مهر ماه، از مهرماه به آذر ،از آذر به بهمن و فروردین و…. بلکه هر چه سریعتر باید با خودمون کنار بیاییم و روند مطالعه درس رو شروع کنیم.

و آخرین شرط روش مطالعاتی درسته. ما باید روش مطالعاتی درست دروس رو یاد بگیریم وگرنه تلاش ما تلاشی کورکورانه ست و اصلاً به نتیجه نمی رسه.درست مثل فردی که روزی ۱۲ ساعت برای مسابقه شنا تلاش میکنه و در نهایت مسابقه پینگ پنگ میده! محتوای زیر رو با دقت تماشا کنید.

رتبه برتر هایی که یک ساله به موفقیت رسیدند

همونطور که همیشه ما برای تمامی حرف هامون شاهد داریم. اینجا هم می خواهیم برای شما، مثال هایی از رتبه برتر ها بزنیم که با تلاش یک ساله به موفقیت رسیدن. این رتبه برتر های ما چه کسانی هستن؟ اولین نفر فربد گیلاندوسته که از تراز ۴۰۰۰ خودش رو به رتبه ۱۷۳۹ و رشته داروسازی همدان رسونده. دومین شاهد اما حسین جعفری دانشجوی داروسازی همدانه که وقتی تصمیم به درس خوندن کرد ساعت مطالعاتی و کمیت مطالعه خودش رو به شدت بالا برد. و سومین شاهد ما علیرضا جلیلی نهاد دانشجوی پزشکی دانشگاه تهرانه که از مهرماه شروع به درس خوندن کرد و از رتبه برترهای خفن کیمیاگر شد.

نتیجه نهایی

همونطور که بالا برای شما توضیح دادیم رتبه برتر شدن در عرض یکسال کاملا منطقی و شدنیه و برای این مسئله مثال‌های فراوانی داریم که چندتاشون رو بالا برای شما مطرح کردیم.برای اینکه مثال های بیشتری رو بدونید میتونید به سایت دیوار افتخارات مراجعه کنید. اما یادتون باشه اگه شما هم می‌خوایید در عرض یک سال تبدیل به رتبه برتر بشید باید ساعت مطالعاتی خودتون رو بالا نگه دارید و به تدریج درصد های خودتون رو با روش درست مطالعه و طی کردن درست مسیر کنکور مثل اردوی عید، نحوه درس خواندن در دی ماه و غیره بالا ببرید.

زینب حاتمی

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

درس اقتصاد: روش مطالعه به سبک رتبه های برتر

چ شهریور 16 , 1401
چطوری باید درست و اصولی درس اقتصاد رو بخونم؟ رتبه های برتر کنکور چطور اقتصاد رو بالای 85% میزنن؟
روش خواندن اقتصاد کنکور به سبک رتبه های برتر

اینها شاید برات جالب باشه:

کیمیاگرخونه

مدرسه ای برای تو و رویاهات

اینجا توسط برترین مشاوران کنکور ایران ساخته شده تا به صورت رایگان هزاران محتوای مشاوره ای رو در اختیارتون بذاره!

دسترسی های سریع

کاری داشتی خبرم کن!