درس اقتصاد: روش مطالعه به سبک رتبه های برتر

چطوری باید درست و اصولی درس اقتصاد رو بخونم؟ رتبه های برتر کنکور چطور اقتصاد رو بالای 85% میزنن؟

ما برای اینکه بتونیم توی کنکور نتیجه خوبی بگیریم باید توی تمامی درس ها درصد مناسبی رو به دست بیاریم و به تعداد مناسبی از سوالات پاسخ درست بدیم. برای اینکه بتونیم توی هر درس کنکور موفق بشیم باید اول تفسیر و نحوه مطالعه اون درس رو بدونیم. پس در اینجا ما سعی داریم در درس اقتصاد، تمام این نکات رو برای شما بازگو کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

روش خوندن درس اقتصاد
روش خوندن درس اقتصاد

بودجه بندی در درس اقتصاد

ما با درس اقتصاد در ۱۵ سوال روبه رو هستیم که تنها ۱۰ دقیقه زمان برای پاسخگویی به این سوالات داریم. درس اقتصاد توی زیر گروه های مختلف ضرایب متفاوتی داره و از زیر گروه ۱ تا ۵ به ترتیب ضریب ۱و۲و۳و۲و۲. حتی با توجه به اینکه در زیرگروه یک ضریب درس اقتصاد یکه اما باز هم برای ما پر اهمیته. چرا؟ به دلیل انحراف معیار این درس. اکثر شرکت کنندگان کنکور به این درس با درصد مناسبی پاسخ میدن و ما اگر این درس رو کنار بذاریم و به اون توجه نکنیم حتی با وجود ضریب یک، رتبه ما رو بسیار پایین میاره.

با توجه به اینکه این درس، درسی تک کتابیه پس با کمی تلاش می تونیم به درصد بالایی توی این درس برسیم. ما در اقتصاد با ۶ سوال از مسائل، 8 سوال از متون و یک سوال از نمودار ها روبرو میشیم. برای اینکه بدونید به این سوالات چطور باید پاسخ بدید محتوای زیر رو تماشا کنید.

نکات ویژه در درس اقتصاد

برای اینکه درس اقتصاد رو درست و اصولی مطالعه کنیم. باید چند نکته رو رعایت کنیم. این نکات شامل:

۱) توجه فراوان بر روی مسائل و محاسبات ( تا حدی که تمامی سوالات برای ما تبدیل به سوالات تیپیکال شود.)

2) حل تست های فراوان در این درس و افزایش سرعت تست زنی (با توجه به تعداد سوالات و زمان سوالات در کنکور.)

3) با دقت خواندن متن درس و توجه ویژه به جزئیات آن

با رعایت این نکات شما هم میتونید از رتبه برتر های مجموعه کیمیاگر خونه باشید.

روش مطالعه درس اقتصاد بخش محاسباتی

برای اینکه روی بخش مسائل و محاسبات درس اقتصاد به صورت کامل تسلط پیدا کنیم، ابتدا باید درسنامه کتاب رو به صورت کامل بخونیم و مثال های موجود درسنامه رو به صورت کامل حل کنیم. بعد تست های مضرب ۳ کتاب رو به صورت تشریحی تست میزنیم. در مرحله آخر سراغ تست های تستی میریم و دو سوم باقیمانده تست های کتاب رو به صورت تستی میزنیم. حتما تست ها رو مارک و تیپیکال میکنیم. بعد به صورت مداوم تست های مارک خودمون رو مرور می‌کنیم تا تسلط ۱۰۰ درصدی روی مسائل پیداکنیم. توجه به این نکته ضروریه که، در مسائل محاسباتی حتماً کل محاسبات رو به صورت کامل انجام بدید و به هیچ وجه از ماشین حساب استفاده نکنید.

روش مطالعه درس اقتصاد بخش متن

برای اینکه بتونیم به سوالاتی که از بخش متون درس اقتصاد مطرح می شه به درستی پاسخ بدید، اول باید متن کتاب درسی رو به صورت کامل بخونیم و به جزئیات توجه ویژه‌ای داشته باشیم. از لایت کردن کلید واژه ها غافل نشید که به شما کمک بسیار زیادی میکنه. بعد از اون کلید واژه ها را دائم مرور کنید. توجه داشته باشید که کلید واژه ها راز پاسخ دادن به سوالات طولانی متون محسوب میشن. بعد از اون درست مثل بخش محاسباتی تست تشریحی و تستی بزنید. کلید واژه ها رو در متن های تست ها پیدا کنیدو اونها رو دائم برای خود مرور کنید و با برنامه ریزی پیش برید.

زینب حاتمی

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

انتخاب رشته کنکور:اصولی انتخاب کن

چ شهریور 16 , 1401
بعد از سه سال تلاش حالا به انتهایی ترین نقطه کنکور رسیدم. جایی که باید تصمیم بگیرم و وارد مسیر شغلی آینده بشم. اما واقعا نمیدونم که چطوری باید انتخاب درستی داشته باشم؟ انتخاب کدوم حیطه برای من مناسب تره؟ اصلاً چطوری باید انتخاب کنم؟ اگر دوست دارید یه انتخاب […]

اینها شاید برات جالب باشه:

کیمیاگرخونه

مدرسه ای برای تو و رویاهات

اینجا توسط برترین مشاوران کنکور ایران ساخته شده تا به صورت رایگان هزاران محتوای مشاوره ای رو در اختیارتون بذاره!

دسترسی های سریع

کاری داشتی خبرم کن!