چطور زیست رو بخونم که یادم نره؟

چطور بخونم که زیست رو فراموش نکنم؟

مهمترین درس در کنکور تجربی زیست است. و نحوه مطالعه درس زیست بسیار مهم است. اما من هر چقدر هم که درس زیست رو میخونم. باز هم در آزمون ها می بینم که جزئیات را فراموش کردم. باید چطوری این درس رو بخونم که فراموش نکنم؟ نکات رو فراموش نکنم و بتونم اون ها رو به راحتی به یاد بیارم. برای اینکه به این سوالات پاسخ بدهیم در ادامه با ما همراه باشید.

چطور جلوی فراموشی زیست شناسی رو بگیریم؟
چطور زیست شناسی رو فراموش نکنم؟

نحوه درست خواندن درس زیست چیست؟

همانطور که می دانید در این درس جدیدا سوالات به صورت ترکیبی و تحلیلی طرح می شود. پس ما باید بتوانیم این درس را به صورت اصولی مطالعه کنیم. تا بتوانیم درصد بالایی به دست بیاوریم. و همانطور که در مسیر قهرمانی نحوه خواندن زیست برای شما توضیح دادیم. مطالعه این درس به چند مرحله پیش خوانی یادگیری تحلیل و تسلط و جمع بندی تقسیم می شود. که برای اینکه تمامی مراحل را یاد بگیرید. ابتدا حتماً محتوایی که بالا به ان اشاره کردیم تماشا کنید.که مسیر قهرمانی جامعی برای نحوه مطالعه درس زیست است. و بعد از ان محتوای زیر را با دقت تماشا کنید:

اگه ویدیوهای توی سایت رو نمیبینین؛ لطفا وی پی ان تون رو خاموش کنین و مجددا صفحه رو Refresh کنین تا بدون دردسر هزاران ساعت فیلم مشاوره کنکور رو اینجا ببینین!

ممنونیم! 🙂

چطوری زیست را بخوانیم که فراموش نکنیم؟

ابتدا همانطور که بالاتر برای شما توضیح دادیم. اول باید روش مطالعه درست درس زیست را فرا بگیریم. و بدانیم که ما باید مفاهیم را درک کنید نه اینکه ان ها را حفظ کنیم. بعد از ان درست و به موقع درس ها را مرور کنیم. و از تکنیک مرور دائمی درس ها استفاده کنیم. میتوانیم همگام با آزمون ها دروس را مرور کنیم. (در کمترین حالت ممکن ) و در نهایت از حافظه تصویری خود به خوبی استفاده کنیم. تا بتوانیم موارد رو مرور کنیم.و در ازمون ها به خوبی از اون ها استفاده کنیم. و درصد خوبی رو در این درس به دست بیاریم.و تبدیل به یه رتبه برتر کیمیاگر بشیم.

آریا معتمدی جهرمی رتبه 7کنکور سال 98 و سبک زیست خواندنش

آریا معتمدی جهرمی رتبه 7 کنکور تجربی 1398 و دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران با درصد زیست شناسی 96% در مصاحبه ای روش مطالعاتی و مرور زیست اش رو بیان کرد تا بتونین جلوی فراموشی زیست رو بگیرین: