وقت اضافه در کنکور: راز درس شیمی

خیلی مواقع ما توی کنکور میتونیم به سوالات خیلی راحتی جواب بدیم، اما تنها مشکل اینه که وقت اضافه ای توی کنکور نداریم. خیلی مواقع با مشکل کمبود وقت مواجه هستیم. حالا توی این محتوا می خواییم به شما یاد بدیم با کمک یک تکنیک کیمیاگرانه در درس شیمی، ۴ دقیقه وقت اضافه برای خودتون به دست بیارید. چطور؟ برای اینکه بتونید به این سوال پاسخ بدید در ادامه با ما همراه باشید.

راز وقت اضافه در شیمی کنکور
راز وقت اضافه در شیمی کنکور

چگونه با درس شیمی وقت اضافه در کنکور بیاوریم؟

قبل از اینکه جواب این سوال رو به شما توضیح بدیم باید بگیم که سوالات درس شیمی به علت مسائل و سوالات شمارشی، به شدت وقت‌گیره. به طور میانگین هر سوال یک دقیقه برای دانش آموزهای قوی وقت می گیره. پس ما چطور می تونیم در درس شیمی برای خودمونن وقت اضافه ذخیره کنیم؟ تنها با سبک کردن بار شیمی خود می تونیم وقت اضافه برای خودمان ذخیره کنیم. چطور بار خودمون رو سبک کنیم؟ محتوای زیر رو تماشا کنید تا براتون توضیح بدیم.

تکنیک کیمیاگرانه برای وقت اضافه در کنکور در درس شیمی

برای اینکه بتونید در درس شیمی وقت اضافه برای خود به دست بیارید باید چند کار رو انجام دهید: اولین کار، حفظ واکنش های محبوب اون هم به صورت موازنه شده ست.(موازنه واکنش ها رو به زبان شیمی و فارسی بنویسید و اونها رو در زمان پرت خودتون(نه استراحت) دائم مرور کنید)در ادامه ساختار لوویس ها و لایه های الکترونی محبوب و پر تکرار رو به صورت کامل حفظ کنید و با استفاده از تکنیک های محاسباتی،محاسبات خودتون رو سریعتر انجام بدید. این مورد آخر، یعنی افزایش سرعت محاسبات رو در ادامه در سایت برای شما آموزش میدیم. با استفاده از تکنیک ها از درس شیمی برای خود زمان اضافه ای ذخیره کنید و تبدیل به یکی از رتبه برتر های کیمیاگرانه بشید.

زینب حاتمی

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

پشت کنکوری و رتبه سه رقمی: شدن یا نشدن مساله این است

چ شهریور 23 , 1401
امسال اصلا از نتیجه کنکور راضی نبودم. میشه پشت کنکور بمونم و سال بعد نتیجه مثبتی بگیرم؟ و جز رتبه های سه رقمی کنکور باشم؟ چطور میتونم به موفقیت برسم؟ من مسیر قهرمانی پشت و رو بمونم یا نه رو تماشا کردم و تصمیم گرفتم که پشت کنکور بمونم، اما […]

اینها شاید برات جالب باشه:

کیمیاگرخونه

مدرسه ای برای تو و رویاهات

اینجا توسط برترین مشاوران کنکور ایران ساخته شده تا به صورت رایگان هزاران محتوای مشاوره ای رو در اختیارتون بذاره!

دسترسی های سریع

کاری داشتی خبرم کن!