مرور آزمون: نحوه مرور در پنجشنبه های قبل از قلم چی، گاج،گزینه2 یا ماز

روش مرور پنج شنبه های قبل از آزمون قلم چی و ماز: روشی که رتبه های برتر کنکور ازش استفاده میکنن

شنیدم یکی از کارهایی که میتونه به من توی پیشرفت در آزمون کمک کنه مرور کردن مطالب قبل از آزمونه. من چطوری میتونم قبل از آزمون مطالبی که خوندم رو مرور کنم؟ اصلاً این مرور آزمون به چه دردی میخوره؟این کار ممکنه به من تراز کاذب در آزمون بده؟ اصلا من چطوری میتونم دروس مختلف رو مرور کنم؟ برای اینکه تمامی سوالاتتون جواب بدیم در ادامه با ما همراه باشید.

مرور پنجشنبه های قبل آزمون
مرور پنجشنبه های قبل آزمون

انواع مرور آزمون

ما در مرور آزمون، با دو نوع مرور روبرو هستیم: اولین نوع مرور، آزمون های مروری که در تاریخ های مختلف تمامی درس ها در این آزمون ها مرور می‌شه. و نوع دوم مرور، مرور پنجشنبه هاست، که این مرور قبل از آزمون انجام می شه. در این مورد باید تمامی دروس رو بدون استثنا مرور کنیم و بدونیم که این کار رو رتبه برترها قبل از آزمون انجام میدادن. این کار به ما تراز کاذب نمیده. تنها چیزی که باعث تراز کاذب در آزمون ها میشه تقلبه. ما در مرور قبل از آزمون باید مثل رتبه برترها عمل کنیم یعنی تمامی دروس رو حتی اگر بلدیم مرور کنیم و به نکته خونی بپردازیم. همچنین جدیت در کار خودمون داشته باشیم درست مثل ملیکا سلطانی رتبه ۵۵۸. حالا برای اینکه درست متوجه منظورم بشید محتوای زیر رو تماشا کنید.

اهمیت مرور آزمون در پنجشنبه های قبل از آزمون

مرور آزمون به این علت اهمیت داره که از فراموش های جزئی و بی دقتی ها جلوگیری میکنه و در کنارش سرعت پاسخگویی ما رو افزایش میده. با توجه به این مرور بی دقتی رسما کاهش می یابد. و این کار از تمرین های اصلی برای تورق سریع در دوران کنکور محسوب میشه. در ضمن باید به این نکته توجه داشته باشید که در مرور کردن ما باید به متون مارک شده خود اعتماد کاملی داشته باشیم و از تست های مارک و تیپیکال هم استفاده کنیم.

نحوه مرور آزمون در درس زیست شناسی

برای مرور آزمون در درس زیست شناسی به سبک رتبه برتر هایی مثل کیانا عباسی، علی رستمی و… باید اول سراغ متن کتاب درسی بریم، مخصوصا متن های مارک بعد به سراغ شکل ها و نمودار ها میریم. بعد از این مرحله سراغ قید های مارک شده در درس زیست شناسی میریم و مرحله ی آخر که مربوط به حرفه ای های کنکوره، سراغ تست خوانی تحلیلی میریم. چطور؟ محتوای زیر رو تماشا کنید تا برای شما توضیح بدیم.

نحوه مرور آزمون در درس ریاضی و حسابان

اولین نکته برای مرور پنجشنبه در درس ریاضی باید فرمول ها و جزئیات رو خیلی سریع مرور کنیم. پس از اون سراغ لایه ی عمیق تر در مرور یعنی مرور الگوی دام ها میریم؛ یعنی شروع به حل تست تستی اون هم با توجه به تکرار تست هایی که برای ما دام دار یا مشکل دار بودن، میکنیم. با تکرار این نوع تست ها میتونیم درست مثل رتبه برتر کیمیاگر مریم مختاری ضعیف ترین درس خودمون رو به درصد بالا برسونیم. برای اینکه دقیق تر متوجه منظورم بشید محتوای زیر رو تماشا کنید.

نحوه مرور آزمون در درس شیمی

برای مرور درست و اصولی درس شیمی باید در اولین قدم به مرور متن های مارک و خلاصه هامون بپردازیم.در مرحله بعد به مرور شکل ها و نمودار ها میپردازیم که مفهومی ترین سوالات کنکور از این بخشه. در قسمت آخر به حل تست تحلیلی با توجه به الگو دام میپردازیم و بدون ترس از اشتباه چند باره مرور میکنیم درست مثل کیمیا کزازی رتبه برتر کیمیاگر که با توجه به شکل ها و نمودارها و نکته نویسی حرفه ای بعد آزمون به درصد 100 در درس شیمی رسید. محتوای زیر رو تماشا کنید.

نحوه مرور آزمون درس فیزیک

برای مرور درس فیزیک خیلی شبیه به درس یاضی عمل میکنیم. یعنی اول سراغ مرور جزئیات و فرمول ها میریم. و بعد از این گام سراغ مرور الگو های دام میریم، درست مثل منا احمدی رتبه برتر کیمیاگر که با مارک کردن تست ها به شکل مناسب و مرور مدام این مارک ها به موفقیت رسید. برای اینکه دقیق تر متوجه منظورم بشید محتوای زیر رو تماشا کنید.

نحوه مرور آزمون در درس هندسه و گسسته

برای مرور این دو درس اول باید فرمول ها و جزئیات رو مرور کنیم. حتی بهتره از قبل جدول فرمول ها رو برای خودمون درست کرده باشیم. در گام بعدی سراغ مرور تست ها با الگوی دام میریم و با مرور چند باره ی این الگوها به تسلط بالا در دروس میرسیم. درست مثل فاطمه سادات موسوی که با منظم بودن در مارک و دسته بندی و تکرار مدوام مارک ها تونست به رتبه 76 کنکور برسه. برای اینکه دقیق تر متوجه منظورم بشید محتوای زیر رو تماشا کنید.