محیط مناسب برای مطالعه کنکوری: بایدها و نبایدها

رتبه برترها در چه محیط هایی برای کنکور درس میخونن؟ محیط مناسب مطالعه برای کنکور چه ویژگی هایی دارد؟ چطور محیط مطالعه کنکوری بسازیم؟

برای اینکه بتونیم درست و اصولی مطالعه کنیم به یک محیط مناسب برای مطالعه نیاز داریم. اما این محیط چه ویژگی هایی داره؟ چطوری باید این محیط رو بسازیم؟ با چالش های محیط اطراف مطالعه چطور باید برخورد کنیم؟ راهکار رتبه برتر ها چه چیزی بود؟ برای اینکه بتونید پاسخ سوالات رو پیدا کنید در ادامه با ما همراه باشید.

محیط خوب برای درس خواندن
محیط خوب برای درس خواندن

شرایط محیط مناسب برای مطالعه در زمان کنکور

از شرایط ضروری محیط مناسب برای مطالعه جایگاه میز مطالعه ماست.جایی که ما درس می خونیم ضروریه که دیوار رو به روی ما عاری از هرگونه محرک اضافی، مثل خاطرات قدیمی عکس های مورد علاقه خودمون یا شخصیت های مورد علاقه مان و غیره باشه. جایی که درس می خونیم از محل خوابمون باید جدا باشه. در ضمن حتی بهتره که کتاب های درسی خودمون رو هم جلوی چشم نذاریم چون ممکنه باعث حواس پرتی دیداری بشه و تمرکز شما رو از این درس به درس دیگری ببره. برای اینکه درست متوجه منظورم بشید محتوای زیر رو تماشا کنید.

عوامل برهم زننده محیط مناسب برای مطالعه

همانطور که بالا تر هم برای شما مطرح کردیم شلوغی دیداری درمحیط مطالعه ممکنه حواسمون رو پرت کنه. هرچند استفاده از تکنیکهای افزایش تمرکز می تونه به ما در فرآیند افزایش تمرکز و عدم حواس پرتی کمک زیادی کنده. بعضی مواقع ممکنه سر و صدا باعث از بین رفتن تمرکز باشه، اما باید بدونیم که در جلسه کنکور هم سر و صدا هست. پس روی سر و صداها توجه زیادی نداشته باشید. بلکه تنها بر روی سر و صداهای بسیار زیاد که به هیچ وجه نمی شه اون رو مدیریت کرد تمرکز کنیم.

در ضمن می تونید از تکنیک های رتبه برترهای مرکز مشاوره جدیدی نژاد در این مورد هم استفاده کنید.

زینب حاتمی

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

هنر آزمون دادن: چطوری توی آزمون ها موفق بشم؟-مطابق با کنکور 1402

د دی 12 , 1401
چطوری میتونم مثل رتبه برتر های کنکور آزمون بدم؟ اصلا هنر آزمون دادن چیه؟مدیریت آزمون چه کمکی به کنکور ما میکنه؟

اینها شاید برات جالب باشه:

کیمیاگرخونه

مدرسه ای برای تو و رویاهات

اینجا توسط برترین مشاوران کنکور ایران ساخته شده تا به صورت رایگان هزاران محتوای مشاوره ای رو در اختیارتون بذاره!

دسترسی های سریع

کاری داشتی خبرم کن!