درس ریاضی و آمار انسانی: تفسیر و نحوه مطالعه درس

روش خواندن ریاضی و آمار انسانی: افزایش درصد و تراز به سبک رتبه های برتر کنکور

تا حالا داستان جن و بسم الله و شنیدید؟ این داستان دقیقا مثل جایگاه بچه های انسانی مقابل درس ریاضی و آماره! که همه اونها و یا بهتر بگم بیشتر اون ها از درس ریاضی و آمار فراری اند و فکر می کنن که به هیچ وجه نمی تونن به این درس توی کنکور جواب بدن. اما در حالی که این درس جایگاه بسیار بالایی توی کنکور برای هر یک از دانش آموزها داره. پس ما به عنوان یک دانش آموز انسانی باید سعی در تقویت این درس داشته باشیم. چطور؟ در ادامه با ما همراه باشید تا این موارد رو برای شما توضیح بدیم.

روش خوندن ریاضی و آمار انسانی
روش خوندن ریاضی و آمار انسانی

بودجه بندی درس ریاضی و آمار انسانی

ما در درس ریاضی و آمار انسانی با ۲۰ سوال رو به رو هستیم، که تنها ۲۵ دقیقه برای پاسخ دادن به این سوالات زمان داریم. این سوالات از کتاب های ریاضی آمار دهم، یازدهم و دوازدهم مطرح شده ان. ضریب این درس توی زیرگروه های ۱ تا ۵ به ترتیب ۲۴۴۳ است. با توجه به اینکه این درس برای اکثر دانش آموزان درس سختیه حتی با ۳۰ درصد هم می‌تونیم نتیجه مثبتی توی این درس بگیریم. یعنی تنها ما باید به ۶ سوال پاسخ بدیم! تا به حداقل درصد مورد نیاز برسیم. توی این درس ۶ سوال از پایه دهم، ۶ سوال از پایه یازدهم و ۸ سوال از پایه دوازدهم طرح میشه. برای اینکه بدونید چطور باید به سوالات درس ریاضی و آمار پاسخ دهید. محتوای زیر رو تماشا کنید.

نکات ویژه در درس ریاضی و آمار انسانی

قبل از اینکه برای شما این نکات رو شرح بدیم، باید به این مسئله توجه داشته باشید که، توی درس ریاضی و آمار مطالعه کتاب درسی برای روند کنکور ما فایده خاصی نداره و ما باید از کتاب های کمک آموزشی و تستی برای زدن تست های بیشتر استفاده کنیم. اما یادتون باشه که قرار نیست هیچ کس بار اول این درس رو خوب تست بزنه.ممکنه از ۲۰ سوال تنها به یک سوال پاسخ درست بدیم ما با استمرار و طی کردن فرآیند مطالعه و یادگیری درصدمون رو توی این درس افزایش می دیم. و انقدر این تست‌ها رو تکرار می کنیم تا بتوانیم به تمامی سوالات درست پاسخ بدیم.

نکته بعدی اینکه توی این درس ما باید مفاهیم رو از پایه شروع کنیم پس نمی‌تونیم دهم و یازدهم رو حذف کنیم.و تنها به سوالات درس دوازدهم پاسخ بدیم. چون تمامی مباحث به همدیگه مربوطن. در نهایت اگر فهم و خودخوانی درس ریاضی و آمار برای شما سخته می توانید از فیلم های موسسات مختلف و یا سایت آلا استفاده کنید.

نحوه خواندن درس ریاضی و آمار انسانی

برای اینکه درس ریاضی آمار رو به درستی و بر اساس اصول بخونیم. باید اول از خوندن درسنامه شروع کنیم. درسنامه کتاب خودمون رو با دقت می خونیم و مثال های موجود توی کتاب رو کامل حل میکنیم. بعد تست های مضرب ۳ کتاب رو به صورت تشریحی می زنیم. همون طور که توی محتوای تست تشریحی و تستی برای شما توضیح دادیم درصد و زمان توی این نوع تست اهمیتی نداره. بعد از اون دو سوم باقیمانده تست ها رو به روش تستی، تست میزنیم. حتما از نکات تست ها نکته برداری می کنیم. بعد با مرور نکات و تست های تیپیکال به تسلط کافی در این درس میرسیم.