توی کنکور قهرمان درونت رو پیدا کن

چطوری میشه با تمام استرس و سختی های کنکور قهرمان درونمون رو پیدا کنیم و در تمام زمینه ها موفق بشیم؟

اصلا کنکور مگه نکته ی مثبت هم داره ؟ به جز استرس و حال بد و افسردگی چه فایده ای به حالمون داره. کنکور فقط یه سده که قراره به ما استرس بده و حالمون رو بد کنه .

درسته ما هم تا حدودی حرف های شما رو قبول داریم ولی در کنار این همه نکته ی منفی کنکور نکته ی مثبت هم داره! چه نکاتی؟ اولین نکته پیدا کردن قهرمان درونه ماست. بیاید پایین تر تا براتون توضیح بدیم.

توی کنکور قهرمان درونت رو پیدا کن!
توی کنکور قهرمان درونت رو پیدا کن!

قهرمان درونت رو با کنکور پیدا کن

ما در اسطوره شناسی یه بحث داریم به اسم: ارکی تایپ(archetype) یا کهن الگو ها که توسط یونگ روانشناس معروف مطرح شده یکی از این کهن الگو ها سفر قهرمانه که قهرمان در طی این مسیر و سفر خودشو رو پیدا میکنه و به موفقیت میرسه با چالش هایی که در طول این مسیر به اون ها برخورد میکنه با سختی ها و… تبدیل به قهرمان میشه کنکور هم میتونه یکی از این سفر ها برای پیدا کردن قهرمان درون باشه چطوری ؟ این ویدیو رو‌تماشا کنید تا براتون‌توضیح‌ بدیم

پیدا کردن قهرمان درون پیدا کردن شخصیت سالم تر

توی خیلی از انیمیشن و‌ فیلم ها از جمله: شرک، مولان و‌ پاندای کنگ فوکار میبینم که شخصیت های اصلی با یه سفر مشخص قهرمان درون خودشون رو پیدا کردند و تبدیل به قهرمان خودشون شدند مثلا مولان با به جنگ رفتن تبدیل به قهرمان خودش شد و تنها زنی بود که نشان محافظ پادشاه رو دریافت کرد. در طی مسیر کنکور هم خیلی ها تونستند قهرمان درون خودشون رو پیدا کنند. مریم توتونچیان رتبه ۵۳۴ کنکور99 هم یکی از این افراد بود که در طی این مسیر موفق شد هدف و‌ قهرمان درون خودش رو‌پیدا کنه و شخصیت قوی تری از خودش بسازه چرا چون کنکور هم‌ یکی از چالش های زندگی‌ماست و هر چالش ما رو قوی تر میکنه 🙂

زینب حاتمی

یک دیدگاه برای “توی کنکور قهرمان درونت رو پیدا کن

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

کنکور 1402: قبولی قطعی با شروع از خرداد به سبک رتبه های برتر

پ خرداد 5 , 1401
برای کنکور 1402 نمیدونی چکار کنی؟ نمیدونی از کی شروع کنی؟ کدوم منابع رو بخونی؟ این مطلب تمام آرزوهات برای قبولی کنکور رو برآورده میکنه!
شروع کنکور1402 از خرداد و تابستان

اینها شاید برات جالب باشه:

کیمیاگرخونه

مدرسه ای برای تو و رویاهات

اینجا توسط برترین مشاوران کنکور ایران ساخته شده تا به صورت رایگان هزاران محتوای مشاوره ای رو در اختیارتون بذاره!

دسترسی های سریع

کاری داشتی خبرم کن!