بی دقتی در آزمون: با این بی دقتی ها چیکار کنم؟

درمان بی دقتی توی آزمون های قلم چی، گاج، ماز، گزینه2 و...

خیلی مواقع وقتی از سر آزمون به خونه برمیگردیم و شروع به تحلیل آزمون میکنیم میبینیم ای دل غافل! خیلی از این سوال هایی رو که اشتباه زدم کاملا بلد بودما! ولی به خاطر یه بی دقتی مسخره نتونستم به این سوال جواب بدم و درصد ترازم خیلی پایین اومده. باید چیکار کنم تا این مشکل حل شه؟ اگه شما هم درگیر این مشکل هستید ومیخواید حلش کنید در ادامه با ما همراه باشید

با بی دقتی های زیاد در آزمون چه کار کنیم؟
با بی دقتی های زیاد در آزمون چه کار کنیم؟

اصلا بی دقتی توی آزمون چی هست؟

بی دقتی رو به دو نوع میشه تقسیم کرد:

  1. بی دقتی ها محاسباتی
  2. سایر بی دقتی ها

امروز در مورد بی دقتی های نوع دوم باهاتون حرف میزنیم.

قبل اینکه براتون این موضوع رو باز کنیم باید بگیم که بین بی دقتی در آزمون و ضعف علمی تفاوت خیلی بارزی وجود داره. یعنی به طور مثال وقتی توی یه مبحث فیزیک یه چیزی رو کامل بلد نیستم یا تعداد بالا تست نزدیم ما هنوز توی مرحله آموزش گیر کردیم و نمیشه گفت که بی دقتی کردیم، بلکه ما در قسمت آموزش و تسلط مشکل داریم. بی دقتی برای زمانیه که ما به تسلط کافی رسیدیم و همچین تستی رو توی خونه درست حل کردیم و هیچ مشکلی نداشتیم ولی الان توی شرایط آزمون نتونستیم به اون چیزی که فکر میکردیم بلدیم جواب بدیم. چرا این مشکل به وجود میاد؟ ما برای رفع اون باید چیکار کنیم؟ اگه میخواید جواب این سوالات رو کامل و علمی بدونید کیمیاکست زیر رو با دقت گوش بدید.

چرا  توی آزمون بی دقتی میکنم؟

بی دقتی های ما توی آزمون به چند دلیل به وجود میان:

1. استرس و اضطراب در حین و قبل و بعد از آزمون

2. عدم تسلط کافی روی مباحث

3. کمبود تمرکز در حین آزمون

4. عجله در روند آزمون

رتبه برتر ها چطوری با بی دقتی توی آزمون کنار می اومدند؟

رتبه برتر های کیمیاگر خونه مثل علی رستمی که توی کیمیاکست صحبت هاشو شنیدید روش های منحصر به فردی برای رفع بی دقتی توی آزمون نداشتند! بلکه با رعایت یه سری نکات خیلی مختصر وکوچیک که اینجا برای شما طرح میکنیم با این مساله کنار اومدند این نکته ها چی بودند؟ تسلط کافی رو دروس مختلف با رعایت نحوه خوندن درس ها یا نوع تست زدن. حفظ آرامش در شرایط مختلف با استفاده از تکنیک ریلکسیشن یا ذهن آگاهی. استفاده از تکنیک های نظم نوشتاری و استفاده از پاسخبرگ در خانه( آموزش هنر آزمون دادن). دفترچه ی بی دقتی های شخصی خود را تهیه کنید و سعی کنید موارد (بی دقتی محاسباتی، اشتباهات ناشی از استرس، اشتباه در وارد کردن گزینه و۰۰۰۰) را شناسایی و در موقعیت های دیگه از به وجود اومدن این مشکلات جلوگیری کنید.