با انگیزه بودن به سبک رتبه برتر های کنکور

با انگیزه بودن به روش رتبه برتر ها

خیلی موقع ها واقعا دلم میخواد درس بخونم ولی اصلا انگیزه ندارم. اصلا این رتبه برتر های کنکور چطوری همیشه با انگیزه اند؟منم میتونم اینطوری انگیزه خودمو بالا ببرم و با روش رتبه برتر ها درس بخونم؟ اگه این سوالات، سوالات شما هم هست پس با ما همراه باشید:

رتبه برتر ها چطور همیشه با انگیزه اند
رتبه برتر ها چطور همیشه با انگیزه اند؟

انگیزه اصلا چی هست ؟

سیستم بدنی ما اینطوریه که ما همیشه به هیجان نیاز داریم. یعنی این هیجان، یه جورایی مثل بنزین برای ماشین بدن ما عمل میکنه.

اطراف ما احاطه شده از انواع هیجان اعم از مثبت و منفی، حالا اگه ما هیجان مثبت رو برای خودمون انتخاب نکنیم و اون رو برای خودمون ایجاد نکنیم چی میشه؟ نتیجه اینه که ما با اخبار و حوادث منفی دنیای اطرافمون احاطه میشیم و خودمون هم تبدیل میشیم به یه آدم که انرژی و انگیزه برای هیچ کاری نداره چه برسه به درس خوندن!!حالا ما باید چیکار کنیم تا بتونیم مثل رتبه برتر ها هیجان مثبت و انگیزه داشته باشیم؟

به عنوان مثال متینا نیک رخ رتبه 247 تجربی سال 98 و دانشجوی پزشکی همدان که صبحشو با یه آلارم از کیمیاکست های انگیزشی محمدحسین جدیدی نژاد شروع میکرد تا صبحش رو با انگیزه و آرامش شروع کنه! این ویدیو رو تماشا کن تا برات توضیح بدم

رتبه برتر های کنکور چطوری همیشه با انگیزه اند؟

یادت باشه افرادی که توی کنکور رتبه برتر میشن یه سری آدم نرمال و عادی هستند درست مثل تو! فقط اون ها راه با انگیزه شدن رو یاد گرفتن یعنی چی؟ یعنی رتبه برترها هم خیلی مواقع انگیزه و انرژیشونو برای ادامه دادن از دست میدن اما اون ها خوب یاد گرفتن که چطوری دوباره خودشون رو با انگیزه کنن و با انرژی مسیرشون رو ادامه بدن؛ مثل ملیکا کزازی رتبه 760 کنکور و دانشجوی دندون پزشکی همدان که راهش برای با انگیزه بودن دیدن فیلم های انگیزشیه که به گفته ی خود ملیکا روزی سه تا کیمیاکست های انگیزشی گوش میداده و خودش رو با انگیزه نگه میداشته!

من چطوری با انگیزه بمونم ؟

شما هم باید راه خودت رو پیدا کنی تا بتونی هیجان مثبت به خودت تزریق کنی و انگیزه ات رو بالا ببری.

میتونی از دیدن کیمیاکست های انگیزشی شروع کنی یا روزی 10 دقیقه زمان برای مدیتیشن بذاری و یا اینکه همین الان یه لیست برای خودت تهیه کنی و متناسب با ویژگی های شخصیتیت راه های تزریق هیجان مثبت به خودت رو پیدا کنی.

در همین رابطه ی با انگیزه بودن سراغ مبینا خدیور رفتیم: دانش آموز پشت کنکوری ای که رتبه 204 کنکور سال99 تجربی شد و الان دانشجوی پزشکی دانشگاه ایرانه! ازش پرسیدیم چطور با ناامیدی توی کنکور کنار می اومدی و انگیزه ات رو ترمیم میکردی. ببینید این فیلم جذاب و کیماگرانه رو:

انگیزه ات هنوز هم شارژ نشده؟

اگه هنوز هم نمیدونی راه منحصر به فردی با انگیزه شدنت چیه؟ میتونی توی پیدا کردن این راه از ما هم کمک بگیری.